Potten & Pannen – Staněk je ryze česká značka, která již 30 let dodává do českých domácností zejména luxusní kuchyňské náčiní. Její sortiment však sahá daleko dále – obnáší mimo jiné i prémiové grily a příslušenství s grilováním spojená. Právě upozornit na “grilovací” sortiment bylo také cílem letní kampaně, k jejíž realizaci si P&P zvolili team Evil Friends.

Ústředním motivem kampaně se stalo rčení “grilování je umění” – jde o adaptaci a zároveň rozšíření hlavního firemního motta P&P “kitchen is for dancing”. Vizuálním cílem spotu bylo znázornit přípravu mistrovského pokrmu na grilu, přičemž celý proces je připodobňován ke hře na hudební nástroj. Ve videu se prolíná práce s grilem s krásnou cellistkou, která citlivě hraje na violoncello. Harmonického spojení obou rovin jsme docílili jak důkladnou přípravou při preprodukci včetně detailních storyboardů, tak i kreativním střihem s využitím komplexních transitionů.

Aby byl spot dynamický a poutavý a bylo možné využít speed ramp transitionů, volba technické realizace padla na extrémně slow motion záběry – konkrétně okolo 1000 snímků za vteřinu. Natáčení proto proběhlo ve specializovaném studiu za využití kamery Phantom High Speed, programovatelného motorizovaného slideru a speciálního osvětlení.

Produkční část projektu se vzhledem k nestandardně blízkému deadline podařilo dokončit během dvou týdnů – včetně postprodukce. Hotové spoty byly poté nasazeny v rámci komplexní kampaně, která probíhala na vícero kanálech – konkrétně na sociálních sítích, YouTube nebo v rámci sponzorovaných pre-rollů v žánrových online médiích. Predikovaného výkonu se nám podařilo docílit již v polovině trvání kampaně – lze tedy konstatovat, že se kampaň setkala s velkým úspěchem. Pro Potten&Pannen – Staněk jde zároveň o vykročení směrem k nové éře brandové komunikace, která je omlazená a odvážnější, než doposud.