Panasonic spouští vlastní podcast

Pokud se zaměříme na mediálně-marketingové trendy posledních dvou let, jen málokdo by opomenul fakt, že jedním z nejpopulárnějších forem digitálního obsahu se stal podcast. Po jakési éře čím dál tím většího zkracování obsahu až do absurdně krátkých stopáží se trend změnil a spolu s příchodem popularity podcastu jako média začali být posluchaři ochotní trávit u kvalitního a zajímavého obsahu daleko více času; klidně i v řádu hodin. K celému fenoménu se nově připojuje i Panasonic CZ/SK, konkrétně jeho divize Men Care, s premiérou svého podcastu Technologie a já.

Cílem tohoto podcastu je vyzpovídat celou řadu známých osobností – při jejich volbě byl navíc kladen důraz na požadavek, aby šlo o lidi unikátní a zajímavé ve svých oborech. V cca 45-75 minut dlouhých epizodách se posluchač dozví spoustu zajímavých informací nejen o vztahu dotyčné osobnosti k moderním technologiím a jejich dopadu na profesní i osobní život dotyčného hosta.

Obsah přednost před brandingem

Cílem celého projektu bylo upřednostnit skutečně zajímavý obsah před samoúčelným self-promem. Namísto rozebírání vlastností jednotlivých produktů z arzenálu řady Men Care jde o rozhovory, jejichž energií je Panasonic – zkušenosti totiž napovídají, že pokud je obsah zajímavý, zákazník si řadu umožňující vznik jeho oblíbeného pořadu najde sám. Série proto míří primárně na budování povědomí o značce; sekundárním cílem je pak tvorba dalšího zajímavého obsahu jak pro sociální sítě, tak k offline využití.

Cílem celého projektu bylo upřednostnit skutečně zajímavý obsah před samoúčelným self-promem.

Celý podcast vznikl pro klienta pod hlavičkou Evil Friends – společnost se postarala jak o výběr mluvčího a hostů, tak o rámec a témata konverzací, tvorbu doprovodných fyzických, grafických a foto-materiálů, komponování jinglu, samotné natáčení i postprodukci a distribuci. Role speakera a průvodce pořadem se zhostil Jakub “Koťák” Kotek, zkušený moderátor a podcaster, mezi hosty pak patří například ambasador značky Roman Šebrle, hudebník David Kraus nebo trenér české freestyle snowboarding reprezentace Přemek Vida.

Posluchači celý pořad naleznou na streamovací platformě dle vlastního výběru – např. Spotify, Apple Music nebo Podbean. V tento okamžik se mohou těšit na celkem 6 epizod s měsíční frekvencí. Ty budou dále po ose sociálních sítí doplněny o nejrůznější akce a soutěže o zajímavé ceny z řady Panasonic Men Care.

Podcast můžete poslouchat na platformě dle vaší volby zde.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *