Surf i Coccolino Care jsou laundry brandy spadající pod společnost Unilever – jednu z největších a nejcennějších korporací na světě. Každý z nich však vyžaduje jiný marketingový přístup. Evil Friends v roce 2019 měli tu čest postarat se o kompletní produkci reklam pro oba brandy.

Prací prostředky Surf patří cenově v rámci portfolia spíše do levnější kategorie. Vynikají svou velmi výraznou ovocnou vůní a bývají marketované hravým způsobem. Jejich cílovou skupinou jsou hlavně mladé ženy. Z těchto důvodů byl koncept připraven jako hravý, roztančený a plný barev. Poznávacím prvkem reklamy je element točení a atmosféra roztančeného rána – rotace je pak vizuálně znázorněna tancem protagonisty, hrající gramofonovou deskou, mícháním kávy nebo pohybem hodin.  Herecké role se ujal Jan Havlovic, herec a model mimo jiné také oceněný jako muž roku.

Ke spotu v několika verzích s různými stopážemi vznikla ve studiu Evil Friends i roztančená autorská hudba s pozitivním vibem. Reklama byla nejprve distribuována v online prostředí, později se dočkala i TV distribuce s vysokým zásahem.

Coccolino Care je naopak prémiová laundry značka s vyšší cenovkou a odlišnou cílovou skupinou (obě pohlaví, střední věk). Tomu odpovídá i zvolený vizuální koncept. “Coccolino” je v překladu odvozeninou “mazlení”, a “hladivost” prádla vypraného v prostředku Coccolino Care se stala i ústředním motivem reklamy.

Hlavním cílem a zároveň největší challenge preprodukce spotu bylo vyhledat v Praze co možná nejfotogeničtější lokace a perfektně je sladit do záběrů co se týče zvolených herců a fashion statementu. Organizaci samotného natáčení pak neusnadnil fakt, že co krátký záběr, to nová lokace.

Výsledek však stál za úsilí – reklama se skrze TV kampaň zaryla uživatelům do paměti a dodnes zůstává jednou z nefotogeničtějších a veřejně nejznámějších reklam, na kterých se team Evil Friends podílel.